Posuň svou kariéru nebo doporuč známé a získej odměnu

Publikováno: 26.4.2021

Když přijde čas na změnu

V práci trávíme více než třetinu života. Víme, jak je důležité, abychom se v ní cítili dobře. Každý z nás se ale mění a vyvíjí, a i když nastoupíme na místo, kde se cítíme spokojení jako želva, může se to časem změnit. A my začneme řešit, co dál. Ale proč kvůli tomu hned odcházet jinam?

Naše kolegyně a kolegové se mohou i v rámci Sberbank posunout na jinou pozici dokonce i napříč resorty.

Na www.bavtesepraci.cz pravidelně naše zaměstnance informujeme, jaké pozice právě obsazujeme, a oni mohou zvážit, jestli je to volba pro ně. Pokud pocítí potřebu změny, ale nenajdou v nabídce volných pozic takovou, která by je zaujala, mohou se obrátit na svého HR Business Partnera, který jim může dále pomoci.

Za doporučení odměna

Stránka www.bavtesepraci.cz slouží současně také pro doporučování kandidátů. Protože osobní reference jsou tím nejlepším doporučením, vítáme, když se do náboru zapojí i naši zaměstnanci. Stránka je intuitivní a provede vás procesem doporučení včetně seznamu aktuálně vypsaných pozic a výše odměny, kterou získáte, pokud vámi doporučený kandidát u nás uspěje.

Zaměstnanec se přihlásí svým pracovním e-mailem a vybere pozici, kterou chce doporučit. Sdílí ji na sociálních sítích nebo pošle známému e-mailem. Díky vygenerovanému odkazu, který bude sdílet, budeme my vědět, odkud “vítr vane' a komu náleží odměna.

Pracujete na sobě a chcete posunout svoji kariéru? Dejte o sobě vědět.

Na rozvoji našich zaměstnanců nám záleží. Vždycky máme radost, když se někomu z našich kolegyň nebo kolegů podaří najít novou výzvu a naplnit své ambice. Přečtěte si, jak svůj interní posun v rámci Sberbank vnímají Marek Skoták a Martin Breyl, kteří si takovou změnou nedávno prošli.

Do banky jsem nastoupil v roce 2009 do projektu nových obchodních míst v Kauflandu. Za rok jsem se přesunul jako poradce na pobočku Brno - Palackého, kde jsem ale postupně zjišťoval, že na dobrého prodejce mi chybí potřebná dravost. Přesunul jsem se proto na pozici servisního bankéře jako podpora kolegů z pobočky. Když se následně objevila možnost připojit se k týmu správy úvěrů, tak jsem neváhal a na této pozici zůstal přes pět let. A protože jsem se zde spoustu naučil, využil jsem nabídky Tomáše Muroně a přešel na LBO, kde mohu zúročit své znalosti úvěrů “z druhé strany“. Všechen tento kariérní posun by však nebyl možný, kdybych vždy neměl podporu svého manažera.

Marek Skoták
Loan Back Office Specialist SME, team leader

Do Sberbank jsem přišel před 3 roky ve chvíli, kdy bylo potřeba udělat v controllingu velké změny. Svůj nynější posun na pozici vedoucího “spojených financí“ (integrovali jsme útvary účtárny, daní, regulatorního reportingu a controllingu) proto vnímám jako logické vyústění celého integračního procesu, na kterém jsme v uplynulém období pracovali, a současně jako jednu z nejrazantnějších změn, k jakým v našem back office kdy došlo. Osobně jsem za ni rád, ale vnímám, že jsme teprve na jejím začátku a společně s lidmi v mém týmu hledáme cesty a nástroje, jak se v novém nastavení cítit dobře a zajistit správné fungování našeho týmu.

Martin Breyl
Head of Accounting, Controlling and Reporting